01 Ocak 2023'da eklenmiş, kişi görüntülemiş
Alhatoğlu Zeytinyağları
Adres : Akhisar OSB. 5. Cadde No: 5 45230 Akhisar-Manisa
Telefon : 0236 427 27 47 / 0232 465 35 00
Faks : 0236 427 27 47
Websitesi : www.alhatoglu.com

Alhatoğlu Zeytinyağları

GOLD FİRMA

Biz Kimiz?

Türk Gıda Endüstrisinde 22 yılı aşkın deneyimi ile faaliyet gösteren Alhatoğlu Zeytinyağı, Türkiye’nin lider zeytinyağı üreticisi ve ihracatçısı olarak kendi kırma, depolama ve paketleme üniteleri ile, zeytinyağı sektörüne ve müşterilerine hizmet vermektedir.

1.500m2 yükleme alanı ve 10.000 m2 kapalı alan ile Akhisar’da bulunan fabrikası, 5.000 ton depolama kapasitesine ve günlük 100 ton paketleme kapasitesine sahiptir.

Natürel Sızma Zeytinyağı, Riviera Zeytinyağı, Rafine Zeytinyağı, Rafine Prina Yağı ve Prina Yağı’nı kendi tescilli markaları altında perakende ve dökme ambalajlarda üretip tanıtan Alhatoğlu Zeytinyağları, hem yerel ve uluslararası pazarlar için üretim yapmaktadır.

HAKKIMIZDA

Akhisar’ın zeytin kent olmasında öncü rol oynayan Rahmetli Hüseyin Alhat’ın çocukları Mustafa ve Alper Alhat kardeşler, 1998 yılında işleri babalarından devralıp Alhatoğlu Zeytincilik Gıda Limited Şirketi’ni kurdular.

Hem zeytinin çiftçiliğini hem de ürettikleri zeytinleri işleyen iki kardeş, ambalajlı zeytinyağı üzerine odaklanarak 2011 yılında modern ve yüksek kapasiteli zeytinyağı dolum tesislerini faaliyete geçirdiler.

Yaptıkları teknoloji ve otomasyon yatırımları sayesinde, 1 lt ve altında ambalajlarda hem ülkemizdeki tüketicilere ulaşılabilir fiyatlara zeytinyağı sunabilmeyi hem de zorlu dış piyasada rekabetçi olabilmeyi başardılar.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Alhatoğlu’nun Kalite ve Gıda Güvenliği Politikası; dürüstlük, ticari bilgi gizliliği ilkelerine bağlı kalan, taklit ve tağşişden uzak, Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan standart metodlara göre zeytinyağında analizler yaparak güvenli ve hijyenik dolum tekniği ile koyu renk gıda güvenliğine uygun ambalajlarda dolum yaparak, tüketiciye sağlıklı, güvenli, kaliteli zeytinyağı sunmaktır.

Laboratuvarımız; Uluslararası Zeytinyağı Konseyi ve Türk Gıda Kodeksi standartlarına göre, en gelişmiş kimyasal ve duyusal analiz yöntemlerini kullanarak en kaliteli natürel zeytinyağını seçmeyi taahhüt eder. Alhatoğlu’nda bu doğrultuda;

 • Kalite güvence belgelerini devam ettirmek,
 • Yeterlilik testlerine katılım
 • Sertifikalı referans materyal ile doğrulama çalışmaları gibi faaliyetleri yürütmek esastır.
 • Kuruluş hedeflerimizi her yıl oluşturur, takip eder, gözden geçirir ve güncelleriz.
 • Gıda güvenliği ile ilgili bilgileri kamu, müşteri, tedarikçi ve tüketicilerimizle paylaşırız.
 • Politikamızın kuruluş içinde bütün çalışanlarımıza iletilmesini ve anlaşılmasını sağlarız.
 • Personelimizin gerekli eğitimleri alarak gıda güvenliği bilincini üst düzeyde tutmasına,
  sürekli gelişme ve iyileşmeye katkı sağlamasına olanak tanırız.
 • Müşterilerimiz, hissedarlarımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, kısaca tüm paydaşlarımız için
  güvenilir ve saygın bir kurum olarak, evrensel etik kurallara uymak birincil sorumluluğumuzdur.

Çalışmalarımız sırasında yasalara, yönetmeliklere ve tebliğlere, meslek etik ve kurallarına uygun faaliyet göstermek, , çevreye saygılı ve duyarlı, hijyenik koşullarda gıda güvenliği sağlanmış, tüketici sağlığının korunması garanti altına alınmış ürünler üretmek, en üst düzeyde müşteri memuniyeti elde etmek, BRC 8, ISO 9001:2015, ISO 22000:2005 standartları doğrultusunda Kalite ve Gıda Yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesi ilkesi ile çalışmak
prensibimizdir ve bu sistemin sürekliliğini sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz.

Mustafa Alhat
Genel Müdür

KYS-PO-01-01/01.09.2019

GLOKAL

Glokal bakış açımızla hem yerel hem de küresel olarak sürdürülebilir bir gelecek oluşturmayı hedefliyoruz. Bizce glokal düşünmek, küresel olmaktan çok daha fazlası…

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİLİK

Alhatoğlu Zeytinyağlarını tercih eden pek çok tüketicimizin, yeryüzünde yaşayan çevreye duyarlı yüzlerce birey gibi ekosisteme nasıl katkı sağlayabileceğini ve dünya için nasıl olumlu bir etki yaratacağını düşündüğüne eminiz. Alhatoğlu Gıda ailesi de aynı amaçları güderek, aynı duyarlılığı gösterir. İçinde yaşadığı doğanın önemini ve değerini bilir. Tüm faaliyetlerini bu değer çevresinde şekillendirir.

 

SOSYAL SORUMLULUK

Tüm Alhatoğlu çalışanları, davranışları ve çevreye yönelik yaklaşımlarını etik ilkelerin gerektirdiği şekilde ve sorumluluk sahibi olarak sürdürür.

Firmamız, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında gerekli tüm kalite ve güvenlik sertifikalarına sahip olmakla birlikte, çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile topluma destek olmak için de çalışmaktadır.

Harita Bilgisi

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 10 + 3 = ?

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sistemde firma tarafından eklenmiş haber bulunamadı