14 Ocak 2023'da eklenmiş, kişi görüntülemiş
Nermin Hanım Zeytinliği
Adres : Havran Mescit Mah. Edremit - Balıkesir Yolu Cad. No: 32/4-5, 10560 Havran/Balıkesir
Telefon : 0266 392 14 96
Faks : 0266 392 14 96
Websitesi : www.nerminhanim.com

Nermin Hanım Zeytinliği

GOLD FİRMA

Ben Nermin Gelbal Gökduman,

İTÜ Metalurji Mühendisliği mezunuyum. 4 yıl çelik sektöründe çalıştıktan sonra evlendim. Telekom sektörüne geçtim. Avea ve TTNET’te yöneticilik yaptım. Bu arada dünyalar tatlısı 2 kızım oldu. Çalışma hayatım boyunca gerçekte nasıl bir iş ve aile hayatım olursa daha mutlu olacağımı, ne istediğimi hep kendime sordum. Hayatta benim için en önemli olan değerlerin başında sağlığın geldiğinin farkına vardım. Doktorlar gibi doğrudan sağlığa etki alanım olmasa da dolaylı olarak kendime ve çevremdekilere bu alanda nasıl katkı sağlayabileceğimi düşünüp bir çıkış yolu aradım.

Edremit bölgesinde, oksijeni bol olan Kaz Dağları eteklerinde yer alan kendi bahçelerimizdeki zeytin ağaçlarından zeytinyağı üreterek bu amacıma ulaşabileceğimi düşündüm. Ölümsüz ağaç olarak bilinen zeytin ağacının sağlığa katkısını, kutsallığını öğrendikçe daha da sevdim ve daha fazla araştırma yapmaya başladım. Araştırdıkca zeytine ve zeytinyağına olan merakım ve tutkum arttı.

Zaman kaybetmeden çiftçi kayıt sistemine üye oldum. Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulunda vb zeytinyağı üretimi ve tadımıyla ilgili eğitimlere katıldım. Bu eğitimler esnasında Edremit, Burhaniye, Ayvalık bölgesindeki tesisleri görme ve inceleme olanağı buldum. Edindiğim bilgileri zeytinliğimizde çalışan işçilere her fırsatta aktardım. Onların da benim gibi bilgilenmelerini sağladım. Artık öğrendiğimiz doğrularla üretim yapmanın vakti gelmişti. Ekipte de bende de tarif edilemez bir heyecan…

2012 yılında Altınoluk – Avcılar köyünde 52 dönüm üzerinde 800 ağaçla başladık. Bugün toplam 3500 dönüm üzerinde 50.000 adet asırlık zeytin ağaçlarımızla üretim yapıyoruz. Bahçelerimiz Kazdağı eteklerinde Altınoluk Avcılar, Güre, Çamlıbel, Kızılkeçili, İnönü, Büyükdere, Kalabak, Dereli, Ayvalık Murateli vb köyleri yamaçlarında bulunmaktadır. Zeytinlik seçiminde en kaliteli yağları elde edebilmek icin özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgar alan , denize yamaç, bol oksijen üreten Kazdağı eteklerini tercih ettik.

Kazdağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Dünyada en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği üç bölge bulunmaktadır. Bunlar Edremit Körfezi Kazdağı etekleri, İtalya Toscana ve Yunanistan Girit bölgeleridir.

Ürettiğimiz soğuk sıkım zeytinyağlarımızla ilk kurumsal markamız olan Ovilo ve daha sonra Nermin Hanım Zeytinliği markamızla ulusal ve uluslararası çok sayıda ödüller kazandık. Bu ödüller bizi daha da motive etti.

Zeytinyağı, mutfağın ve doğal yaşamın her alanında mucizeler yaratırken zeytinyağlarımızı size daha kolay ulaştırmanın yolu olan www.nerminhanim.com ile internetten alışverişi de ekledik.

Bahçeden son tüketiciye kadar her aşamanın kontrolümüz altında olması hedefimizle 2019 yılında butik üretim yaptığımız, Zeytinyağı fabrikamızı kurduk. Fabrikamızla birlikte ürünlerimizi müşterilerimize yerinde tattırabileceğimiz, sunabileceğimiz Fabrika Satış Mağazamız ve Restaurantımızı hayata geçirdik. Özel lezzetlerin peşinden gidip, başta zeytinyağımız olmak üzere gurme ürünlerimizin sofranıza kadar uzanan yolculuğuna tutkuyla bağlandık. Sağlığın ve mutluluğun eksik olmadığı, yemek yemenin ayrı bir zevk verdiği sofralar hayal ettik.

Yeni bir hayat arayışıyla çıktığım, ürettiğim ürünlerin en kaliteli ve güvenilir gıdalar olmasına özen gösterdiğim, kısa sürede hayal etmediğim noktaya gelmemde bana eşlik eden, destek olan hikayeme dokunan herkese çok teşekkür ederim.

 

Harita Bilgisi

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 8 + 8 = ?

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sistemde firma tarafından eklenmiş haber bulunamadı